News

Litrová Lucerna


Pokud na zdi visí v kalendáři Listopad, můžete si už třetím rokem kroužkovat čtvrtek okolo půlky poslepu. To totiž hrajou Prago Union v Lucerna Music Baru a chystá se Řáholec. Hráli tam i letos 14.11. a křtili tam svou čtvrtou desku Vážná Hudba. I po všem tom, co mají na kontě, to byl důležitý moment a zkouška. Lakmusový papírek „jak to s těma Prago a zájmem o ně vlastně aktuálně je“. Žádný fesťák a možnost se „schovat“ za někoho jiného v programu. Žádná protekce. The real deal. Tak jo, pojďme do toho. Žádný varieté. Žádný hosti. Žádný úhybný manévry a opičárny. Jen Prago Union a Champion Sound a uvidíme.
Viděli jsme. Vyprodáno. Ne „celkem plno“. Vyprodáno. Ne rozdáno. Vyprodáno. Ne nekonečnej guestlist, kde byl každej i jeho bába, jen ať to vypadá. VY PRO DÁNO. 1.100 lidí a před klubem fronta dalších, kterým zůstali oči pro pláč a prachy leda na vějíř, kterým se mohli ovívat. Víc už se jich totiž dovnitř nevešlo. Sorry, fakt nebylo kam.
Jestli měl tedy někdo pocit, že „ta první Lucerna, to bylo štěstíčko začátečníka a hype, co už se vám nikdy nepovede“, máme pro něj špatnou zprávu. Povede. A nejde o žádnej bublinovej hype. Prago maj štěstí – na svoje fanoušky. Ale jak říká Kato: „štěstí není náhoda“. Prago šlape – koncertní motor v podobě živé kapely Champion Sound z nich dělá vyladěný organický šestiválec se zvukovým servisem alá Tomáš Sochůrek z legendary Studia Jižák. Prago sedí – novej bubeník Gury je oficiálně potvrzen ohněm kritického domácího hřiště. Prago ladí – ze zvuku v LMB byly v zóně i zkušený harcovníci a parťáci ve zbrani od Tomáše Konůpky po Martu Minárika. Prago jede a stává se chodícím důkazem, že když má muzika to hlavní – tedy co říct, nemůže se omrzet ani vyprchat.
Doste keců, prohlídněte fotky alá Pernik (@pernikphoto), ty totiž mluví řečí nejhlasitější.

Zpět