News

Na křtu Prago se pokřtí i DVD z Kempu

Křest nové desky od Prago UnionV barvách se blíží vskutku nezadržitelně. Jistýho je toho málo, ale jedno určitě: nebude jednoduchej. Bude minimálně dvojitej. Společně s novým CD flinků a floutků se totiž 17.Listopadu v Lucerna Music Baru pokřtí i DVD z Hip Hop Kempu 2011. Je potřeba připomínat, že to byl jubilejní desátý ročník festivalu s atmosférou? Že na něm bylo víc jak 25.000 lidí a vystupující z více zemí, než je prstů na vašich rukou i pokud nejste povoláním tesař? A nebo stačí mrknout na trailer jako malou ochutnávku?

Jen bacha: zavři pusu, ať si neposlintáš triko.
V hlavní roli bude ale 17.11. i tak ale samozřejmě CD V barvách. Čím vším stihlo od svého vydání 1. Září překvapit a bodovat? 1) Je to první CD od Prago, jehož nahrávání netrvalo 5 let a více (Kato ho napsal, natočil a vydal 15 měsíců po Dezorient Expressu). 2) Je to první opravdu koncepční deska v domácím hiphopu. 3) V úsměvné domácí oficiální prodejní hitparádě IFPI se dostalo v týdnu po vydání na 3.místo – to je v rámci hiphopu rekord, výše nebyl ani Rytmus. 4) Na desku vyšlo dosud 19 recenzí s průměrným hodnocením přes 80%. 5) Prago Union byli od vydání desky nominovaní již na druhé hudební ceny – po Festivalových hudebních cenách jsou to Ceny Óčka. 6) Koncertní obliba Prago Union + Livě Band už jen těžko může být větší. Hrají už teď více jak 100 koncertů za rok a více jak 100 pátků a sobot se do roka prostě nevejde.
Pražský křest nebude ale jen další koncert v řadě. Tenhle bude sakra speciální, okořeněný i speciálními hosty v nových verzích skladeb z desky V barvách, ale o tom zase příště. Zbývá nám 9 dní.

Boombox V barvách
PRAGO UNION + LIVĚ BAND – křest CD V barvách
+ spešal host Hněddé Smyčce
+ promítání / křest DVD Hip Hop Kemp 2011
Support: Gambrz Reprs, DJs: Skupla, Ba2s, Friky
17.11.2011, Lucerna Music Bar

Zpět