News

KATO A REST JSOU A)TÝM

Po letech slov přichází ke slovu čin. A také Kato z Prago Union a Rest… Dvě jména, která jsou každé samostatně již dlouho neodmyslitelně spjata s českou hip-hopovou scénou, se nyní dala dohromady ve společném projektu. A)TÝM

A proč A)TÝM? No přece protože za ním stojí dva Adamové. Jméno ale není zdaleka to jediné, co mají oba protagonisté společného, právě naopak. Resta s Katem spojuje jak přátelství, tak podobný vkus a láska k rapu. Sdílejí též velmi blízký pohled na věc a přístup k ní.

Že to nejsou pouze plané řeči, se konečně mohou všichni přesvědčit na vlastní uši, protože pod hlavičkou Ty Nikdy Label / Strojovna právě vyšlo jejich společné album. Čtrnáct skladeb poctivého rapu od srdce i plic — na to se vyplatilo si pár let počkat.

Na závěr připomeňme, že Adamové pokřtí svůj nový projekt 14. května v Lucerna Music Baru v Praze a 23. května v brněnském Kabitetu Múz.

Řekněte: „Á“…

Album je k poslechu na všech digitálních platformách a na Prago Union e-shopu.

Je venku… ☠️

Smrt ožila na www.pragounionshop.cz. Limit je pouze jeden kus 2LP na jednu objednávku.

Na webu najdeš i sety. 👇🏻

🔗bit.ly/Chci_Vinyl

🔗bit.ly/Chci_Set

Prago Mortiz Krotí Mutanty plus hosté…

Blíží se podzim a s ním i tradiční Lucerna Music Bar. Letos bude husto, protože se k Prago v kompletní živé sestavě připojí nejen Rigor Mortiz, Krotitelé Dechů a top hosté, ale zahrát dorazí i nechvalně známí Mutanti Hledaj Východisko straight outta tvůj sklep! Takže mazec, bejt tebou pojistim si lupen teď nebo hned…

Vstupenky pořídíte na goout.net nebo na webu Lucerna Music Bar .

Prago Union bude dále Krotit Dechy!

Loni vydaná deska Prago Union s všeříkajícím názvem Příduhned… momentálně bojuje o titul album roku v anketě Žebřík. Toto album kapelu katapultovalo taktéž do finálových bojů o ocenění skupina roku v Cenách Anděl. Jak už je u Kata v posledních letech zvykem, novou desku vydává jednou ročně. A tak brzy do světa vyšle další dílo. Tentokrát ale půjde o sólový počin, v rámci nějž se po dvaceti šesti letech dočká oživení jeho alter ego známé jako Rigor Mortiz. Pod tímto legendárním pseudonymem vyjde na přelomu dubna a května letošního roku pod hlavičkou labelu Ty Nikdy album s názvem Pohřební hlídka. Vedle toho se Prago Union chystají ve velkém koncertovat. A ne sami! Po jejich boku se totiž bude nadále objevovat také partička Krotitelé Dechů, která skvěle fungovala jako doprovod při loňském turné oslavujícím dvacet let kapely Prago Union na scéně. 

Turné s příznačným názvem Hotovo 20 se odehrálo na konci loňského roku, kdy se kluci z Prago Union fanouškům v klubech napříč republikou představili po boku hostující dechové sekce, kterou Kato překřtil na Krotitele Dechů. Za doprovodu trumpety, saxofonu, trombonu a tuby došlo na průřez celou historií, včetně velkého množství skladeb, které dosud při živém hraní nedostaly prostor. Tato kolaborace Prago Union a Krotitelů Dechů se osvědčila natolik, že se obě partičky domluvily na pokračování spolupráce i v letošním roce. Na co se fanoušci můžou těšit, naznačuje video ze zaplněného pražského Lucerna Music Baru, kde to byl opravdu „řáholec“.

Hotovo 20: Oslavy 20 let Prago Union vrcholí speciálním turné

A co dělá těchto X koncertů speciálními? Kromě toho, že zazní množství skladeb, které se dosud živým vystoupením Prago vyhýbaly, bude to především účast dechové sekce, kterou Kato pro tuto příležitost překřtil na Krotitele Dechů. To znamená, že to bude velký! Bude i nový merch přímo pro tuto příležitost, a hlavně bude řáholec, jak by řekl Kato. 

Tak si pište: Příduhned… Hotovo 20!

 

 

 

 

 

 

 

16. 11. MC Fabrika / České Budějovice / https://xticket.cz/koncert-festival/970-prago-union-v-mc-fabrika 
18. 11. Vratislavice 101010 / Liberec / https://evstupenka.cz/akce/34134-koncert-prago-union-hotovo-20-tour 
24. 11. Lucerna Music Bar / Praha / https://musicbar.cz/cs/program/prago-union-hotovo-20/ 
14. 12. První Patro / Brno / https://www.smsticket.cz/vstupenky/31552-prago-union-hotovo-20-tour 
15. 12. Barrák Music Club / Ostrava / https://goout.net/cs/listky/prago-union/uudp/ 

 

 

Older Posts »