Hotovo 20: Oslavy 20 let Prago Union vrcholí speciálním turné

A co dělá těchto X koncertů speciálními? Kromě toho, že zazní množství skladeb, které se dosud živým vystoupením Prago vyhýbaly, bude to především účast dechové sekce, kterou Kato pro tuto příležitost překřtil na Krotitele Dechů. To znamená, že to bude velký! Bude i nový merch přímo pro tuto příležitost, a hlavně bude řáholec, jak by řekl Kato. 

Tak si pište: Příduhned… Hotovo 20!

 

 

 

 

 

 

 

16. 11. MC Fabrika / České Budějovice / https://xticket.cz/koncert-festival/970-prago-union-v-mc-fabrika 
18. 11. Vratislavice 101010 / Liberec / https://evstupenka.cz/akce/34134-koncert-prago-union-hotovo-20-tour 
24. 11. Lucerna Music Bar / Praha / https://musicbar.cz/cs/program/prago-union-hotovo-20/ 
14. 12. První Patro / Brno / https://www.smsticket.cz/vstupenky/31552-prago-union-hotovo-20-tour 
15. 12. Barrák Music Club / Ostrava / https://goout.net/cs/listky/prago-union/uudp/ 

 

 

Prago Union slaví dvacáté narozeniny deskou Příduhned…Brzy vyrazí na turné

Prago Union právě vydali v pořadí již osmé studiové album. Deska s všeříkajícím názvem Příduhned… vychází pouze rok a půl po předchozím albu Made in Strašnice, za které byla kapela Prago Union nominována na cenu Anděl. Fanoušci na ní najdou hned dvacet nových písní. Jejich množství reflektuje počet let kapely na scéně. Oslavy dvacátých narozenin vyvrcholí na podzim mimořádným turné, které bude postaveno speciálně k tomuto jubileu. Více Prago Union odtajní v průběhu září. 

Album Příduhned…vzniklo v novém studiu, kam Kato přesídlil z maringotky. Na novince je dobře patrná nová energie i radost ze života. „Vstoupil jsem do nového šťastného období. Potkal jsem osobu, která zapříčinila vznik dvou písniček a těch osmnáct dalších už šlo potom skoro samo,“ vypráví Kato o natáčení alba Příduhned…. Samotné vydání desky předznamenal temný singl „Marná“, který pojednává o nesmyslných válkách s drogami. „Tohle téma jsem chtěl dlouho zpracovat a teď jsem to konečně udělal. Nemyslím si, že jde o největší hitovku alba. Jako první singl jsem ho do světa poslal samostatně z toho důvodu, že jsem chtěl, aby tohle téma dostalo dostatečný prostor a nezapadlo. Každopádně ale doufám, že na albu nezapadne nic,“ vysvětluje Kato.

Čas působení Prago zvuku na naše sluchové aparáty na desce Příduhned… připomíná celkem rovných dvacet nových písní. Vedle samotné kapely Prago Union na desce hostují i další známé osobnosti hiphopové scény. „Z rapperů jsou to Rest, který má u nás velkou fanouškovskou základnu, Prezident Lourajder, který je ze Slovenska, a Johny Boss, který má skvělý hlas a je to pařmen. Ti tři dodali vždy dvě, tři svoje sloky…Vtipný na tom je, že tři písničky, který jakoby smrděj drogama, jsou tři písničky, kde jsou hosti, přitom většina těch hostů s tím nemá nic společnýho,“ popisuje Kato

 

Nové album Příduhned…je kromě klasického CD nosiče dostupné také na všech digitálních platformách

 

     

Nový singl Prago Union hlásí brzký příchod nové desky

Nové album Prago Union se jmenuje Příduhned… a vychází 19. srpna! Jako první vlaštovku kapela právě vypustila singl „Marná“.

Ačkoli by slova Marná a Příduhned… v souvislosti s Prago Union mohlo zvednout pár obočí, vše už je jasné a Prago plní plán oslav svých 20 let na scéně do puntíku. Když v červnu vypouštěli digitální kompilaci nevydaných skladeb Mimo Jiné, slibovali na prázdniny zcela novou desku. A přestože zatím poslední studiovka Made In Strašnice byla tou dobou jen rok mladá, tak svého slibu dostáli v plném rozsahu.

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na naše sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní. K oslavám se připojili i hosté Rest, Prezident Lourajder a Johny Boss na mikrofonu a mnoho dalších se stavilo obsloužit i jiné studiové vybavení. Ti, kdo slyšeli, dosud pjejí jenom chválu, takže nezbývá, než se těšit na 19. srpen.

Chcete-li mít fyzický nosič mezi prvními, musíte navštívit křest, který se koná den před vydáním, tedy 18. srpna v Ledárnách Braník. Tam už bude CD v prodeji. Čekání si zkrátíme poslechem singlu „Marná“, který bude ještě před vydáním alba následován singlem číslo dva zhruba o týden později. Konkrétně půjde o skladbu „Pomalu, Ale Rychle“. S dalšími informacemi Příduhned…

 Singl „Marná“ je k přehrání zde na Spotify.

    

MIMO JINÉ

MIMO JINÉ – výběr z věcí, které to za těch 20 let nedotáhly na desku. Včetně novinky “Dezorient Express 2022”. A pak už začneme odtajňovávat tracklist nového alba, které vyjde o prázdninách.

Od 13.06.2022 na všech digitálních platformách.

Vinyl HDP od 1. 6. na e-shopu!

Je to skoro tady! A brzo zase nebude. 🙂 Od středy 1. 6. bude možné objednat 2LP HDP na našem shopu https://www.pragounionshop.cz.

Older Posts »