Media

S rozhovorem o čtení až po čtení

2014_0408_remix_nicm_cz_rozhovor
Přesně před týdnem si Kato zase 1nou vyzkoušel trochu jiný formát. Blízké setkání druhého druhu. Místo koncertu autorské čtení. Toho času ve Slaném na místním Fest!valu L!teratury v příjemném prostředí Jazz Café Fany. Očekávání nebyla. Dopadlo to každopádně až nad ně. A jako s křížkem po funuse, máme tady rozhovor o tom čtení až po tom čtení, na které jsme vás jaksi nestihli pořádně pozvat. Co Kato na to si můžete přečíst ZDE:
A třeba zase nějaké další bude. Bylo to totiž fajn.

Televizní tečku za páteční nocí napíšou Prago, pyčo

2014_0306_tecka_patecni_noci

Pořad Tečka páteční noci budí emoce. Bez chuti a zápachu rozhodně není. Bez povšimnutí (mu to) rozhodně neprochází. Budí emoce takovým způsobem, že už málem stihnul napsat tečku sám za sebou. A vířit ani provokovat evidentně přestat nehodlá. V pátek 7.3. dorazí Houpací koně a Prago Union. Hodní kluci. Excesy nehrozí. „Všichni končej na drogách, jen my jsme na nich začali.“ Není co dokazovat. Dohánět ani nahánět. Těžko říct, jaká bude reakce nebohého diváka, až zjistí, že si Pragofka říká taky Prago Pyčo… Jestli budou padat bomby nebo hlavy, to zjistíme asi až v přímém přenosu. Ten začíná přímo ve 22:20 na ČT Art, chcete-li, připojte se k nám a do diskuze a tak vůbec.
Více o díle a základním směru debaty na téma ceny (hudební, filmové, literární) a to, jestli vůbec mají pro umělce (skvělý slovíčko, he he) nějaký význam se dozvíte ZDE:

Rejdymou je Rumcajs ze žurnálu

2014_0305_bbarakcz_mimo_podium_radimo

Ty fousatý kluci od Prago a Žampyjon Saunt jsou prostě šik. Kdyby to jméno nebylo už dávno zabraný, snad by se přejmenovali na soubor: Fešáci… No, to sotva. A když, tak těžko. Ale nechme tak. Na Bbarak.cz si můžete přečíst jeden chvalozpěv na adresu našeho kapelníka, u kterého se jistě červená i pod mocným štafetovým kolíkem po El Bahrajným. Dozvíte se, že ho ctí: „Trpezlivosť, vytrvalosť, pozitivita.“ ale hlavně si můžete prohlídnout velmi zajímavý fotky alá Missy Es, kde si Radimski splnil jeden sen o fotce alá Redman. Stačí kliknout SEM:
A když už na tom Bbarák.cz budete, najdete tam i recenzi na desku Madame PepperDrummond, které verbální akrobat Austy vystřihnul ve výmyku na slovní hrazdě 9/10. Exhibiční kousek k přečtení TADY:

Vážná hudba ve zlínském klubu Golem – report a fotky na RapCity.cz

2014_0222_RapCitycz_zlin_report

Že to Prago Onion šlapalo i ve Zlíně aka Botově, to každej ví. Vědí to i na RapCity.cz, kde se Alex podělil o své dojmy z páteční klubové seance v Golemu. Jak moc se mu líbilo se dozvíte ZDE:
A pokud byste chtěli i pár fotek, stačí kliknout TADY:

Vážná hudba v top 10 LPs 2013 dle iReport.cz

2014_0219_ireportcz_vazna_hudba_mezi_10ti_nej_deskami_roku_2013
Se svým Top 10 nejlepších domácích alb uplynulého roku přišla i redakce iReport.cz. Ve vybrané společnosti horních 10-ti kusů se ocitli i Prago Union s albem Vážná hudba. Stručné charakteristiky všech desek a důvody jejich zařazení na seznam od citově velmi zabarvených po ty méně zabarvené najdete pod sebou bez konkrétního pořadí. Kolikátý jsou tedy vlastně Prago, se neví. Než vás odkážeme na samotný článek, jen upozorníme, že z hiphopu je mezi deseti nejlepšími deskami hned po třech kouscích – Prago Union, WWW a Vladimir 518. Tak snad to s tím domácím rapem nebude až tak bledý.
Článek na iReport.cz najdete ZDE:

Older Posts »